Nasz Ośrodek Rozwoju Osobistego (ORO) specjalizuje się w metodyce nauczania osób dorosłych, która oparta jest o podstawową zasadę:

Nie można efektywnie nauczyć osoby dorosłej zarządzania ludźmi i zarządzania procesami, jeśli nie nauczy się jej w pierwszym etapie zasad zarządzania sobą.

 

Etapy Rozwoju Osobistego, których staramy się nauczyć to:

1) Świadomości własnych zachowań, uczuć, myśli i problemów.

2) Akceptacji siebie z posiadanymi zaletami i wadami oraz innych osób.

3) Poczucia spokoju wewnętrznego pozwalającego kontrolować i rozumieć to co się dzieje w naszym życiu.
 
 
Główny nasz projekt - Rozwój Osobisty Podstawą Rozwoju Zawodowego (ROPRZ) realizujemy w grupach treningowych. Celem głównym projektu jest nauczenie uczestników umiejętności rozróżnienia w życiu - na co mam wpływ w swoim życiu, a na co nie mam wpływu.
 

Przy wykorzystaniu środków z Unii Europejskiej prowadzimy Gabinety Rozwoju Osobistego w Warszawie, Lublinie, Rzeszowie, Kazimierzu Dolnym i Leżajsku, w których staramy się pomóc zrozumieć - że umieć mówić, to nie znaczy umieć rozmawiać , że wiedzieć to nie znaczy potrafić to zrobić.

Pomagamy m.in. jak pracować nad:

 • radzeniem sobie ze zmęczeniem, napięciem i stresem,
 • rozwojem własnego potencjału osobistego i zawodowego,
 • wypaleniem zawodowym,
 • poprawieniem swoich relacji w rodzinie i w pracy,
 • poprawieniem poczucia zadowolenia z siebie i swoich możliwości,
 • podniesieniem poczucia własnej wartości,
 • rozwijaniem umiejętności społecznego funkcjonowania,
 • bliskimi relacjami z osobami uzależnionymi.
 • pokonaniem kryzysów życiowych osobistych i zawodowych,
 • trudnościami z własną asertywnością i niezależnością od innych.

 

Stworzyliśmy ten program dla ułatwienia rozwoju człowieka ceniącego twórczy styl życia, chcącego poznać siebie. Taki człowiek zwykle ma za mało czasu na realizacje swoich pomysłów i dlatego interesują go możliwości skrócenia sobie drogi do wiedzy pomagającej mu w harmonijnym rozwoju swojej osobowości. Poznając wartość własnych doświadczeń i ceniąc też naukę o cudzych błędach i sukcesach, tworzy sam sobie i na własny użytek narzędzia pozwalające mu cieszyć się każdym dniem swojego życia.

 

Dla firm i organizacji razem ze Spółką Pozytywne Procesy Motywacyjne HR oraz Spółką Personel Marketing I realizujemy:

 1. Analizę efektywności zarządzania zasobami ludzkimi.
 2. Analizę kultury komunikacji w organizacji.
 3. Badanie opinii pracowników.
 4. Rozwój osobisty i zawodowy pracowników.
 5. Pozytywne badania personalne.
 6. Treningi z zakresu rozwoju osobistego i zawodowego,
 7. Metodykę prowadzenia szkoleń i treningów.
 8. Metodykę budowania planów szkoleń i treningów.
 9. Metodykę ewaluacji szkoleń i treningów.
 10. Negocjacje w sporach zbiorowych.

HISTORIA

Historia powstania Ośrodka Szkoleniowego „Leśniczówka” związana jest z osobą Premiera Piotra Jaroszewicza, który podjął decyzję o powstaniu obiektu. Służył on niegdyś jako ośrodek rządowy, który gościł osobistości nie tylko ze świata polityki; chętnie zatrzymywali się tu również artyści, by w ciszy i w otoczeniu przyrody mogli szukać natchnienia. Do dzisiaj często nazywany jest Jaroszewiczówką lub Gierkówką. Powstanie obiektu poprzedzone zostało kilkuletnimi badaniami naukowymi, których celem było wytypowanie miejsca o najkorzystniejszym mikroklimacie dla pracy i wypoczynku. Ośrodek Szkoleniowy „Leśniczówka”, położony jest na jednym z wzniesień Beskidu Niskiego, na 550 m n.p.m.

 

Iwonicz Zdrój to miejscowość otoczona od wschodu i zachodu górami - położona w samym środku Beskidu Niskiego, u wrót Bieszczadów. W historii polskiego zdrojownictwa zajmuje jedno z czołowych miejsc, jest wymieniany jako najchętniej odwiedzane uzdrowisko w Polsce. Pierwsze wzmianki o leczniczych właściwościach tutejszych źródeł pochodzą z wydanych w 1578 roku "Cieplic" Wojciecha Oczki, lekarza nadwornego Stefana Batorego. Przebiega tędy Główny Szlak Beskidzki, który ciągnie się od Ustronia przez Krynicę, Magurę Wątkowską, Iwonicz Zdrój, Rymanów Zdrój, Komańczę, aż po Halicz w Bieszczadach.

 

W naszym ośrodku historia jest wciąż żywa i tworzy nowe karty. Odwiedź Leśniczówkę, a staniesz się jej częścią.